LOADING...

 Odkrywamy “Pana Tadeusza” – Wyjątkowe Spotkanie z Kulturą Polską w Łapach
2024-02-05

Odkrywamy “Pana Tadeusza” – Wyjątkowe Spotkanie z Kulturą Polską w Łapach

W sali widowiskowo-multimedialnej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się wyjątkowe spotkanie poetyckie pt. “Odkrywamy Pana Tadeusza”. Organizatorem wydarzenia było grono pasjonatów poezji, a głównymi wykonawcami byli członkowie sekcji poezji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia, w trakcie którego uczestnicy przypomnieli sobie biografię jednego z najwybitniejszych polskich poetów, Adama Mickiewicza. Następnie publiczność miała okazję wysłuchać wybranych fragmentów “Pana Tadeusza”, epopei narodowej, która od 190 lat fascynuje czytelników swoją głęboką treścią.

Czytane fragmenty dzieła ukazywały piękno polskiej przyrody, miłość do ojczyzny, tradycje, kulturę oraz obyczaje. Wyjątkową oprawę spotkania stanowiła także muzyka oraz fragmenty ekranizacji utworu w reżyserii Andrzeja Wajdy, które zostały wplecione pomiędzy czytane fragmenty.

Wydarzenie wyróżniła nie tylko staranna interpretacja tekstów, ale także ciekawa scenografia, co sprawiło, że uczestnicy na nowo odkryli piękno tego klasycznego dzieła literatury polskiej. Mimo upływu 190 lat od pierwszego wydania “Pana Tadeusza”, przesłanie utworu pozostaje niezwykle aktualne, a wartość literacka i patriotyczna tej epopei wciąż porusza serca czytelników.

Podziękowania zostały skierowane w stronę wykonawców, a także osób odpowiedzialnych za przygotowanie wydarzenia, w tym Krystyny Łotko, Krystyny Rudeckiej i Romana Czecha, który pełnił funkcję reżysera. Organizatorzy zachęcają wszystkich do sięgania po dzieła polskich pisarzy, do refleksji nad ich treścią oraz do odkrywania bogactwa literatury narodowej. Odnaleźć w tych tekstach można nie tylko historię narodu, ale także uniwersalne wartości i uczucia, które przetrwają przez wieki.

źródło: lapy.pl

 

Poprzedni Post

Grant na dostosowanie pomieszczeń dla…

Następny Post

Wieczór Wspomnień: “Stan Wojenny w…

post-bars